Rövid ismertető az UWR-ről

A víz alatti rögbi az egyetlen 3 dimenziós csapatjáték a világon. A játékot két csapat játssza, úszómedencében, a víz alatt.
Egy csapat maximum 15 játékosból állhat, 6 a vízben, 6 csere és 3 tartalék. Minden játékos alap szabadtüdős merülő (snorkeling) felszerelést visel: uszony, maszk, légzőcső, valamint fülvédős sapka.
A játék célja az enyhén süllyedő (sós vízzel töltött) labda eljuttatása az ellenfél kapujába (kosarába). A játéktér mindkét végén, a medence alján találhatóak a kapuk.
A játéktér mérete: 12-18 méter hosszú és 8-12 méter széles. A vízmélység: 3,5 – 5 méter.
A teljes játékidő két félidőre van bontva, egy félidő 15 perc, 5 perces szünettel. Játékmegszakításkor az időmérés megáll.
A mérkőzést 3 bíró felügyeli, 1 a parton és 2 a vízben (a vízben levők teljes búvárfelszerelést viselnek).
Csak az a játékos támadható, akinél a labda van. Különösen durva támadás nem engedélyezett.
Ezt a sportot Németországban az 1960-as években fejlesztették ki.
Jelenleg sok nemzeti és nemzetközi bajnokságot tartanak világszerte, kontinentális- és világbajnokságot férfi, női és ifjúsági csapatok részére.

Amennyiben többet szeretne tudni az UWR történelemről, olvassa el A víz alatti rögbi kialakulása című írást vagy mélyedjen el a magyarországi kezdetekben.